W Tatrach

W Tatrach
W Tatrach
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_urlop17.jpgTurystyka górska, to możliwość spędzenia atrakcyjnego urlopu o każdej porze roku. W polskich Tatrach, Bieszczadach czy Karkonoszach można skorzystać z wytyczonych szlaków turystycznych pieszych i rowerowych oraz narciarskich. Rosnąca ilość pensjonatów i hoteli ułatwia znalezienie miejsca noclegowego. Dodatkowo na szlakach można skorzystać ze schronisk, w tym najsłynniejszego ? Chaty pod Rysami.

Polskie Tatry, to najpiękniejsze nasze góry, cieszące się co raz większą popularnością. Utworzony w 1955 roku Polski Park Tatrzański wraz z Narodowym Parkiem Słowacji tworzy Międzynarodowy Rezerwat Biosfery. Na terenie Parku znajduje się kolejka liniowa oraz wyciągi krzesełkowe. Wytyczono 250 km szlaków turystycznych, o różnych stopniach trudności oraz przygotowano 6 jaskiń do zwiedzania. Na trasie wycieczek można spotkać chronione gatunki zwierząt: niedźwiedzia brutalnego, rysia lub wilka. Na terenie Parku nie są budowane hotele i pensjonaty, a do dyspozycji turystów są tylko schroniska górskie.

Pozostałe artykuły o rekreacji i podróżach:

About

Tagi: Stojaki na ulotki - Brooklyn, kreda sisa, szycie firan kędzierzyn, lpk110, żwir siany ostrów, durobet ceny, Fotodepilacja Żary, CPE Gliwice, kinesiotaping bielsko biała, Fotoprzekaźnik przeciwsobny, Minikoparka Gorlice